fbpx
Scroll to top
© 2021 FLUOSTUDIO. LET'S START CONNECTING THE DOTS!
pl

Trendy 2020 w projektowaniu katalogów.

Z każdym rokiem zaskakują nas nowe trendy, a niektóre z już istniejących ewoluują w nieoczekiwany sposób. Warto wiedzieć co w trawie piszczy, by projektować katalogi, które sprzedadzą i zaciekawią. Jednak żadne z trendów nie są tak uniwersalne, by można było je stosować bez względu na branżę i specyfikę firmy, dla której je projektujecie. Pamiętajcie, że trendy trendami, ale katalog – jak już wcześniej wspominaliśmy – musi być dopasowany wizualnie do wymagań grupy docelowej i spełniać swoje funkcje. Dlatego rozważnie wybieraj rozwiązania, ale też, jeśli masz taką dowolność – zaszalej!

#1 Kolory mają moc

W tym roku zdecydowany prym wiodą kolory! Pastele schodzą delikatnie na dalszy plan, choć ich mocniejsze wersje też są chętnie używane. Gradienty dalej pozostają w łaskach i sądzimy, że prędko się to nie zmieni! Sami popatrzcie, co można wyczarować z ich pomocą.

#2 Asymetria i dowolność

2019 rok przyniósł nam inspirację stylem szwajcarskim. Rozsypane litery, nieregularne układy i pieczołowicie ułożona typografia. Efekt? Przemyślana i zaplanowana ścieżka dla wzroku odbiorcy poprzez z pozoru nieułożony układ.

#3 Izometryczny świat

Nic się nie zmieniło i izometria dalej pozostaje w trendach, ale nas to nie dziwi. Wkońcu jak lepiej pokazać schematy działania, skomplikowaną budowę czy mozolny proces? Izometria nam to ułatwi i stworzy łatwy w odbiorze „świat”.

#4 Niech żyje naturalność!

Nie retuszujemy tak mocno jak dawniej, pokazujemy cechy urody modelek uważane poprzednio za defekty bez krępacji, nie usuwamy naturalnego szumu. W połączeniu z prostymi i minimalistycznymi elementami i grafikami wychodzi z tego przyjemny w odbiorze obraz.

#5 Ale kanał!

To tylko i wyłącznie okrzyk zachwytu. Praca z kanałami i znalezienie właściwego balansu daje zniewalające efekty. A katalog? Maksymalnie ożywiony. 

To tylko niektóre z trendów, które mają się świetnie w tym roku. Przedstawiliśmy nasze ulubione motywy – zachęcamy do przejrzenia źródeł by zobaczyć więcej.

Powiązane posty