fbpx
Scroll to top
© 2021 FLUOSTUDIO. LET'S START CONNECTING THE DOTS!
pl

Darmowe banki zdjęć – zaktualizowana lista

Darmowe banki zdjęć

Na pewno zdarzyło Ci się, że przy projektowaniu katalogu brakuje Ci zdjęć, grafik czy renderów. Klient nimi nie dysponuje, a zakup ze znanych stocków jak shutterstock czy depositphotos nie wchodzi w rachubę, gdyż po prostu budżet klienta na to nie pozwala. Z pomocą mogą przyjść tutaj darmowe banki zdjęć.
Podpowiemy, gdzie szukać zdjęć i materiałów oraz na jakie oznaczenia zwrócić uwagę, by mieć pewność, że użyłeś materiałów legalnie.

Zanim jednak przejdziemy do konkretów, musimy poruszyć szalenie ważną rzecz – licencje. Pamiętaj, by za każdym razem pobierajac zdjęcie, sprawdzić jaką licencją jest ono objęte. Na darmowych bankach zdjęć, najczęściej znajdziemy dwa rodzeje licencji:

 • CC BY – dozwolone jest używanie zdjęć, ale ze wskazaniem autora zdjęcia. Utwór należy odpowiednio oznaczyć (np. imieniem i nazwiskiem lub nickiem autora , podać link do licencji i wskazać jeśli zostały dokonane w nim zmiany.
 • CC BY-SA – dozwolone jest używanie zdjęć, ze wskazaniem autora, oraz pod warunkiem rozpowszechniania utworu powstałego na bazie oryginałów z CC BY-SA również z tą licencją.
 • CC0 (tzw. domena publiczna) – dozwolone jest używanie zdjęć bez wskazania autora, w dowolnej formie i z dowolnymi modyfikacjami.

Najlepsze naszym zdaniem darmowe banki zdjęć:

 1. Unsplash (unsplash.com)
 2. Pexels (pexels.com)
 3. Pixabay (pixabay.com)
 4. Pikwizard (pikwizard.com)
 5. Gratisography (gratisography.com)
 6. Rawpixel (rawpixel.com/free-images)
 7. Picjumbo (picjumbo.com)
 8. freeimages (freeimages.com)

Najlepsze naszym zdaniem darmowe banki ikon:

O darmowe wektory i ikony jest trochę trudniej, ale – dla chcącego nic trudnego! Zachęcamy do odwiedzenia stron poniżej i zobaczenia, co mają do zaoferowania.

 1. Freepik (pl.freepik.com)
 2. Pixabay (pixabay.com/pl/vectors)
 3. Iconfinder (iconfinder.com/free_icons)

Mamy nadzieję, że uda Wam się wybrać najbardziej użyteczne pozycje z listy powyżej. Jeśli znacie coś wyjątkowego, czego nie umieściliśmy w naszym zestawieniu, koniecznie dajcie znać!

Powiązane posty